AKTUÁLNĚ VÁS ZVEME NA:

Ukliďme svět - Louka jako květ :-)

Hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli s úklidem 

kterýkoli den v týdnu 12. - 19. dubna 2021

Společnými silami se staráme o přírodní obnovu lučního biotopu poblíž metra Hůrka na pražských Stodůlkách. Za poslední 2 roky jsme dokázali louku "postavit na nohy" bez použití chemie, paseme zde ovečky, ručně sečeme atd.
Po vyřezání invazních křovin jsme objevili středně velké ložisko odpadu, se kterým bychom potřebovali pomoct. S radostí uvítáme každou ruku, která by nám s úklidem pomohla.


Na úklid tohoto typu odpadu je dobré si obstarat opravdu pevné pracovní rukavice. Pytle máme k dispozici. Při likvidaci vlastního ložiska odpadu přivítáme hlavně dospělé. Práce se najde i pro rodiny s dětmi - dítka mohou sbírat papírky, které do louky zavál vítr (louka je upravená, pohyb a úklid v ploše louky je pro děti bezpečný, místo je přehledné).
Protože každý máme čas v jinou dobu, uklízíme průběžně celý týden, každý jak má čas :-) Účastníkům prozradíme, kde máme ukryté pytle. Plné svázané pytle shromažďujeme na konci ulice Husníkova, viz mapička níže.


JAK SE K NÁM DOSTANETE

**metrem "B" do stanice Hůrka, pak pěšky ulicí Husníkova až na konec, louka se nachází vpravo do dětského hřiště (s džípem) na pozvolném svahu.
** Bus z Nových Butovic do zastávky Ovčí Hájek, poté pěšinkou šikmo vzhůru, až uvidíte louku. Podél louky vede chodníček až k dětskému hřišti (s houpacím džípem), poté pár kroků dolů mírným svahem, viz mapka akce. 

**Autem - dá se zaparkovat v ulici Husníkova, nebo v ul. Suchý vršek.

Telefon na nás naleznete ZDE


Těšíme se na vás! :-)