Aktuálně:

Ukliďme Česko - ZRUŠENO!

   

Zapojili jsme se do celostátní akce "Ukliďme Česko".

Krásné dvouhektarové louce na Hůrce jsme vloni ulehčili o čtvrt tuny odpadu. Letos opět voláme do úklidové akce všechny statečné dobrovolníky s chutí pomoci přírodě. Akce se mohou zúčastnit rodiny s dětmi. Pro malé dobrovolníky je připravena drobná odměna. Těšíme se na Vás. :-)Již proběhlo:

Den Stromů  

Spolek Biodiverzita se zúčastnil oslavy Dne stromů, organizované městskou částí Praha 13 dne 15.10.2019. 

Ke shlédnutí bylo informační stanoviště s ukázkou preparátů vzácných druhů hmyzu žijících v suchém dřevě. Preparáty jsou naprostou raritou a byly laskavě zapůjčeny ze sbírek Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Dále bylo možné prozkoumat kulisu torza stromu, kde se pod dvířky skrývaly obrázky zde žijících bezobratlých. Vše doplňovalo stanoviště s ekologickou hrou na téma samotářských včel a jejich hnízdění. Děti také energicky hledaly bezobratlé živočichy v lesní hrabance. Na své si přišli mladí badatelé ale i dospělí návštěvníci. 

Noční svícení hmyzu

Teplé letní noci a příjemné cvrkání hmyzu známe všichni. Víte ale jaké krásy přírody se skrývají pod pláštíkem tmy? Vydejte se s námi na pozorování nočního hmyzu, který přilétá na speciálně upravené světlo. 

Rodiny s dětmi mohou využít dočasnou tematickou stezku odvahy, která končí v místě pozorování s poutavým vyprávěním profesionálního entomologa.


Ukliďme Česko

Zapojili jsme se do celostátní akce "Ukliďme Česko". 

Před plánovanou přírodní obnovou louky na Stodůlkách bylo potřeba celý dvouhektarový pozemek uklidit. Sešlo se přes 20 statečných dobrovolníků včetně dětí, které se horlivě vrhly na sbírání drobných papírků a plastových sáčků z vegetace. Náš udatný tým "křováků" vytahal z houštin nejedno ložisko odpadu po bezdomovcích. Celkem jsme louce ulehčili o čtvrt tuny (250 kg) odpadu. Vše bylo ekologicky zlikvidováno.