Aktuálně:

Den Stromů      15.10.2019 od 10:00

Navštivte oslavu Dne Stromů pořádaný úřadem městské části Praha 13, dne 15. října od 10:00 do 14:00 v okolí Stodůleckého rybníka (s vodotryskem).

Spolek biodiverzita pro Vás připravil dvě zábavně-vzdělávací stanoviště. Můžete se těšit na ekologickou hru, biologické pátrání, zajímavé ukázky přírodnin a živočichů. Na své si přijdou hlavně mladí badatelé. Společně prozkoumáme svět zvláštních živočichů, které míjíte každý den a přesto je nevidíte...přijďte se podívat.


Již proběhlo:

Noční svícení hmyzu

Teplé letní noci a příjemné cvrkání hmyzu známe všichni. Víte ale jaké krásy přírody se skrývají pod pláštíkem tmy? Vydejte se s námi na pozorování nočního hmyzu, který přilétá na speciálně upravené světlo. 

Rodiny s dětmi mohou využít dočasnou tematickou stezku odvahy, která končí v místě pozorování s poutavým vyprávěním profesionálního entomologa.


Ukliďme Česko

Zapojili jsme se do celostátní akce "Ukliďme Česko". 

Před plánovanou přírodní obnovou louky na Stodůlkách bylo potřeba celý dvouhektarový pozemek uklidit. Sešlo se přes 20 statečných dobrovolníků včetně dětí, které se horlivě vrhly na sbírání drobných papírků a plastových sáčků z vegetace. Náš udatný tým "křováků" vytahal z houštin nejedno ložisko odpadu po bezdomovcích. Celkem jsme louce ulehčili o čtvrt tuny (250 kg) odpadu. Vše bylo ekologicky zlikvidováno.