Pro školy

Omlouváme se. Z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření nového koronaviru jsou všechny vzdělávací programy dočasně pozastaveny. Budeme rádi pokračovat až situace pomine. Děkujeme za pochopení.

Školy, které se zapojily do programu přírodní obnovy louky o druhou část programu nepřijdou. Věřím, že si všichi akci lépe užijeme v době, až riziko nákazy pomine :-) Tímto prosíme školy a případné další zájemce o tento program, aby s námi zůstaly v kontaktu alespoň e-mailem. Děkujeme.

Nabízíme vzdělávací programy v rámci Ekologického vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) pro mateřské, základní a střední školy. Programy jsou adaptované na více obtížností dle věku, schopností, či speciálních potřeb dětí.

Spolek Biodiverzita hledá inovativní cesty k ekologickému vzdělávání. Samostatně vytváří nové ekologické hry, které dětem nabízí širší pohled na přírodní souvislosti, přírodu jako celek a člověka jako její neodmyslitelnou součást. Učíme děti přemýšlet o environmentálních problémech a hravou formou na ně společně hledáme řešení. Střídáme teoretickou a aktivní část, zapojujeme děti do děje a tím udržujeme jejich pozornost, podněcujeme myšlení. Pomáháme dětem pochopit ekologické děje a zákonitosti, upozorňujeme na environmentální problémy. Ekologické hry vytváříme tak, aby navozovaly situace, při kterých se děti učí hledat reálná řešení a jednat ve prospěch životního prostředí. Příprava takového vzdělávacího programu je poměrně časově náročná, má však poté velmi pozitivní dopad. Snažíme se maximálně používat recyklované / recyklovatelné materiály.

Není včela jako včela

Věděli jste že "včela" není jen včela medonosná, že včel je ve skutečnosti 600 druhů?

Odhalte s námi tajemství života včel samotářek, jak vypadají a kde všude je potkáváme. Povíme si i něco o prevenci bodnutí hmyzem a první pomoci. Při pohybové ekohře si vyzkoušíme svoje znalosti a vyřešíme nejeden problém, kterým blanokřídlý hmyz v moderní době čelí. Obdržíte také doprovodný výukový materiál.

Vhodné pro MŠ, 1. a 2. st ZŠ, také pro děti se speciálními potřebami.

Délka programu 45-50 minut.   Cena 30,-/osoba

"Žabí rok" aneb jak se žije našim obojživelníkům

Žáby a jejich způsob života zná snad každý, víte ale jak žáby přezimují a na jaké nástrahy musí překonat?

Děti se seznámí s vodním prostředím, které v české republice ubývá, tedy s tůněmi a mokřady. Programem děti provede malý plyšový pulec, který během svého vývoje v dospělou žábu potká celou řadu kamarádů z vodního prostředí (jiní obojživelníci, korýši, hmyz, ryby, ptáci), a dozví se mimo jiné, jak obojživelníci přezimují.

Také si ukážeme, jakým přírodním i civilizačním nástrahám tito živočichové čelí. Programem provádí zkušený lektor, který správně položenými otázkami podněcuje dětskou pozornost a myšlení, upozorní na důležité věci. Součástí programu je dynamická ekohra, ve které děti aktivně využijí znalosti, které získaly v první části programu.

Vhodné pro MŠ, ZŠ.           Délka programu 45-50 min. ve škole/herně

                                             Program v přírodě cca 90-120 minut

Program vznikl díky finanční podpoře MČ Praha 6.

V roce 2020 lze získat program za zvýhodněnou cenu pro prvních 10 přihlášených tříd. cena za program ve škole/herně je 20 Kč/osoba; cena za program v přírodě 40 Kč/osoba. Zájemce prosíme o včasnou rezervaci zde.

Rostliny umí kouzlit

Jak vypadá život vodních rostlin pod hladinou? Jaké krásy kvetou v mokřadech? O tom všem a mnohem více si povíme v novém vzdělávacím programu.

Pořádné dobrodružství bude výlet do světa vodních rostlin. V tomto programu se děti dozví jaká přizpůsobení musí mít rostlina žijící ve vodním prostředí. Zaměříme se  na otázku proč vlastně rostliny rostou, k čemu všemu květy v přírodě slouží a v co se nakonec jako kouzlem promění. Před očima nám vyroste leknín, stulík a další. Program doprovází tematické pomůcky. V připravené ekohře si vyzkoušíme jak těžké je vyrůst, vytvořit list, květ či plody. Řekneme si, které rostliny jsou chráněné a představíme si i rostliny, které jsou do naší přírody zavlečené a jaku lapálii nám tu tropí. Program lze uskutečnit ve třídě/herně, nebo v přírodě.

Program vznikl díky finanční podpoře MČ Praha 6.

V roce 2020 lze získat program za zvýhodněnou cenu pro prvních 10 přihlášených tříd. cena za program ve škole/herně je 20 Kč/osoba; cena za program v přírodě 40 Kč/osoba. Zájemce prosíme o včasnou rezervaci zde.

Přírodní obnova louky na Stodůlkách

Zarostlá louka na pražských Stodůlkách změní v krásnou a květnatou! Nevěříte? Přijďte se podívat a staňte se sami součástí tohoto velkého projektu. 

Pod vedením lektora se naučíte jak probíhá biologický průzkum, jaké přírodní postupy k úpravě vegetace jsou vhodné a proč. A sami si prakticky si vyzkoušíte péči o vegetaci.Dozvíte se jaké zásahy do přírody v minulosti udělal člověk špatně a jak to teď můžeme společně napravit. Vybranou plochu, kterou během vaší návštěvy upravíme, znovu navštívíte na jaře a uvidíte, jak vaše vlastní práce pomohla k přírodní obnově ekosystému. Navíc je pro Vás připravena tematická ekoha,

Vhodné pro MŠ, ZŠ, po dohodě i SŠ. Program je připraven v několika úrovních obtížnosti aby přesně vyhovoval vašim potřebám.

Délka programu je 50 - 180 min. podle věku dětí a obtížnosti. 

Program je hrazen z grantu MHMP a je tedy ZDARMA

Zájemce prosíme o včasnou rezervaci. V dotovaném programu zbývá místo pro 2 skupiny / třídy.


Připravujeme vzdělávací programy na míru podle Vašich potřeb a to v souladu se směrnicemi pro EVVO. Neváhejte nás kontaktovat.